Pierwszy raz?

Cieszę się, że tu jesteś! Zostań na zawsze 😀

Jestem Hania, ale to już wiesz, bo poznaliśmy się tutaj.

Pewnie się zastanawiasz, co to za śmieszna nazwa – HiHa.

No śmieszna, bo to skrót od hihi haha. Tym się tu właśnie zajmujemy – śmianiem się, opowiadaniem anegdot i przygód z życia i podróży, a najczęściej to z życia w podróży. Cieszymy się ze wszystkiego, jak labrador, a jak coś nas dziwi, albo drażni, otulamy to ciepłą pierzynką sarkazmu.

HiHa to też skrót od pierwszej nazwy tego bloga – HitchHaning, którą to nazwę darzę uczuciem szczególnym, bo mimo nadmiaru spółgłosek doskonale kwintesencjonuje ona tę stronę. HitchHaning to z angielskiego Hania łapiąca stopa, no i tym się też tutaj zajmujemy. Autostop jest moim ulubionym środkiem transportu, bo w żaden inny sposób podczas podróży nie poznałam tylu życzliwych, dziwnych, ciekawych, inspirujących osób.

Jadę, nie do końca wiedząc dokąd, ale to nie szkodzi, bo dotarcie do celu nie jest moim celem.

Poznaj i Piotrka

To on sprawia, że moje pomysły dostają nóg i kręgosłupa. Jest geniuszem przetrwania, chemikiem, stolarzem, wirtuozem kuchni (w każdych warunkach), kopalnią rozwiązań i moim osobistym mężem, a wszystko to z 5‑20‑dniowym zarostem, stoickim spokojem i zdiagnozowanym introwertyzmem.

piotrek

Wszystko zaczęło się od tego, że…

Pewnego dnia z jednym Piotrkiem i dwoma plecakami wyszłam z domu i złapałam stopa. Od tego czasu jadę na wschód, tak długo, że stał się zachodem, dogaduję się w językach, których nie znam, próbuję jedzenia, którego nie potrafię nazwać i tańczę do muzyki artystów ulicznych.

Jedź dalej z nami

Znajdziesz tu przygodę, sarkazm, autostop, humor, egzotykę i opowieść – wszystko pod jednym dachem, najczęściej namiotu.

W zakładce Dookoła Świata są… relacje z naszej podróży dookoła świata (Dobrze!), w Ulubionych Miejscach – nieco wyjazdowej inspiracji. W Kąciku Dobrej Rady podpowiadam podróżniczo. Zakładką Haj Fajw przybijam Ci wirtualną piątkę – pogadamy tam przy kawie/ winie o czymkolwiek.

Ciepła pierzynka sarkazmu gromadzi teksty cieszące się wyższym od przeciętnego stężeniem humoru i uszczypliwości, z kolei w Ludziach i Historiach poznasz naszych podróżniczych Aniołów Stróżów. Te wszystkie rozdziały spotykają się w podzielonej na regiony kategorii Podróże.

Jeżeli chcesz się wspólnie pośmiać, zaoferować nocleg w ogródku u cioci w Nepalu, postawić piwo, wysłać przepis na ciasteczka albo zaprosić mnie na podróżnicze pogaduchy – pisz śmiało na hania@hiha.pl. Albo wyślij gołębia.